Mania wybielania Plus - 1890 pln tylko teraz 1290 pln
Teraz promocja Raty 0 % na nasze usługi
Teraz wszystkich stać na najlepsze implanty
Placówka stomatologiczna, którą pokochasz
Dzieci uwielbiają Primadent
Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze
Dziękujemy za 20 lat zaufania
Teraz promocja Raty 0 % na wszystko
Jesteśmy placówką dla wszystkich pokoleń
Najnowocześniejsza placówka stomatologiczna na Podkarpaciu
Zdrowy i piękny uśmiech w każdym wieku
Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów
Komfortowe fotele z wygodnymi poduszkami
Oddział w Rzeszowie
Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację lub skorzystaj z
Formularza kontaktowego
501 655 685
17 717 22 20
Ortodoncja
17 717 22 77

Najmłodszym Pacjentom, którzy szczególnie obawiają się wizyt u stomatologa
oraz dzieciom niepełnosprawnym oferujemy leczenie z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, wykonanego przez wykwalifikowany personel.

 

Co to jest znieczulenie ogólne?

Leczenie w znieczuleniu ogólnym stosowane jest u dzieci, które nie współpracują z lekarzem(nie są w stanie spokojnie uczestniczyć w leczeniu tradycyjnym, dzieci z dentofobią, które zostały zrażone w innych gabinetach stomatologicznych, jak również dzieci niepełnosprawne), a ich stan uzębienia stanowi poważne zagrożenie dla zdrowiacałego organizmu. W sytuacji pozostawienia zębów bez leczenia trzeba liczyć się z rozwojem różnego rodzaju zapaleń. Skutki jakie może przynieść zbyt długie zwlekanie z podjęciem leczenia zębów mogą być bez porównania większym obciążeniem dla organizmu niż samo znieczulenie. Próby zmuszenia małego pacjenta do leczenia siłą mogą prowadzić do urazu psychicznego i oporu przed jakimkolwiek leczeniem, dlatego zabieg w narkozie to często jedyny sposób na wyleczenie zębów u dziecka, które cierpi z powodu bólu zębów.

W naszej Klinice leczymy w znieczuleniu ogólnym bezstresowo i bezboleśnie wszystkie zęby, najczęściej już podczas jednej wizyty. Nasza placówka posiada nowoczesny sprzęt do znieczulenia ogólnego, a Pacjent jest pod opieką wykształconego i doświadczonego zespołu stomatologiczno-anestezjologicznego.

Po podaniu znieczulenia dziecko zasypia, dzięki czemu nie jest narażone na nieprzyjemne odczucia związane z wykonywanym leczeniem. Po zabiegu dopływ leków zostaje zatrzymany i dziecko budzi się ze "snu".
 

Zalety leczenia w znieczuleniu ogólnym

Główną zaletą leczenia w znieczuleniu ogólnym jest wyłączenie świadomości dziecka w czasie zabiegu, które wprowadzone jest w stan snu.W trakcie jednej wizyty pacjent ma wyleczone kompleksowo wszystkie ubytki i przez cały czas nie odczuwa bólu, a stres zostaje zredukowany do minimum.

W przypadku wystąpienia rozległej próchnicy u  dziecka, znieczulenie ogólne jest jedynym słusznym rozwiązaniem. W tym czasie stomatolog ma pole manewru i czas potrzebny na zabieg wymagający dużej dokładności i precyzji, dzięki czemu możemy przywrócić na nowo uśmiech na twarzy naszych najmłodszych pacjentów.

Nie jest to możliwe w przypadku leczenia z zastosowaniem syropu Dormicum, gdyż nie zawsze udaje się osiągnąć konieczną w leczeniu stomatologicznym współpracę małego pacjenta z lekarzem. Ponadtow syropie nie jest możliwym wyleczyć naraz większą ilość zębów (powyżej dwóch) na jednej wizycie – leczenie rozciągnięte jest w czasie (kilka lub nawet kilkanaście wizyt) i jest to leczenie bez gwarancji. Dlatego też,
w przypadku rozległej próchnicy, najlepszym rozwiązaniem jest leczenie w znieczuleniu ogólnym.

 

Jak to przebiega w Klinice Primadent?

Każdy zabieg jest przeprowadzany po konsultacji z lekarzem anestezjologiem, który przeprowadza wywiad medyczny (pytao schorzenia, poznaje historię chorób oraz występowanie innych przypadłości, które mogą być ewentualnym przeciwwskazaniem).Pacjent ma zlecone potrzebne badania i dopiero wówczas, lekarz anestezjolog kwalifikuje pacjenta do zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Na początku wizyty zawsze obecny jest rodzic lub opiekun, dzięki temu mały Pacjent czuje się bezpieczniej i tym samym łatwiej jest z nim współpracować. Po zaśnięciu dziecka, osoby opiekujące się nim opuszczają gabinet.Znieczulenie odbywa się w pomieszczeniu do tego celu przystosowanym, wyposażonym w sprzęt, który jest każdorazowo sprawdzany w celu bezpiecznego znieczulenia.Podczas całego zabiegu anestezjolog czuwa nad bezpieczeństwem Pacjenta, jak również podczas wybudzania - lekarz kontroluje ważne funkcje życiowe małego Pacjenta, m.in. pracę serca, oddychanie, ciśnienie tętnicze oraz poziom natlenienia krwi, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo pacjenta. Dziecko, po odłączeniu od aparatu do znieczulenia ogólnego, jeszcze śpiące, trafia do sali wybudzeń, gdzie budzi się w obecności rodzica lub opiekuna. Po wybudzeniu mały Pacjent przebywa pod obserwacją lekarza. Najczęściej po zabiegu dzieci mają dobre samopoczucie, jednak zdarza się, że są płaczliwe czy rozdrażnione.

Narkoza to w porównaniu do innych stosowanych form znieczulenia ogólnego metoda najbardziej zaawansowana,
a zarazem najbardziej polecana w stomatologii.


Czym się wyróżniamy?

Nasza placówka posiada nowoczesny sprzęt do znieczulenia ogólnego firmy Penlon oraz potrzebne kardiomonitory monitorujące parametry życiowe.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa Pacjentów, posiadamy (jako nieliczni) automatyczny defibrylator zewnętrzny AED.

Chcielibyśmy podkreślić, iż nie tylko najwyższej jakości sprzęt odgrywa główną rolę w bezpieczeństwie zabiegów w znieczuleniu ogólnym, ale przede wszystkim wykształcony personel medyczny, który zapewniamy.

Kilka razy w tygodniu przeprowadzamy tego typu zabiegi zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Na leczenie w znieczuleniu ogólnym przyjeżdżają do nas pacjenci z całej Polski oraz z zagranicy. Nad bezpieczeństwem znieczulenia ogólnego czuwa Dr Daniel Popiel,  specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej województwa podkarpackiego. Dr Daniel Popiel posiada 15-letnie doświadczenie
i specjalizuje się w anestezjologii dziecięcej. Prywatnie tata trójki dzieci. Swym pacjentom daje poczucie bezpieczeństwa i całkowitego zaufania, co w przypadku znieczulenia ogólnego jest bardzo ważne, a w medycynie stanowi podstawę skutecznego leczenia. Jego podejście i stosunek do pacjentów, szczególnie tych najmłodszych, sprawia że pacjenci zapominają, co to strach i ból. Oprócz wysokiej klasy lekarza anestezjologa zapewniamy doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy stomatologów oraz asystentki stomatologiczne. Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym wykonują u nas tylko wybrani lekarze stomatolodzy, którzy mają bardzo duże doświadczeniem w tej dziedzinie, gdyż zależy nam, aby w trakcie zabiegu Pacjent miał jak najdokładniej i jak najtrwalej wyleczonych jak najwięcej zębów.

Zaufało nam już wielu rodziców, powierzając w nasze ręce to, co dla Nich najcenniejsze, czyli swoje dzieci. My ze swej strony leczymy je tak, jakby to były nasze rodzone pociechy. Dokładamy wszelkich starań żeby to leczenie wykonać na najwyższym poziomie i zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną.

W naszej Klinice zapewniamy kompleksową opieką anestezjologiczną na najwyższym poziomie, aby zapewnić Waszemu dziecku komfort i bezpieczeństwo.Jesteśmy jedyną tego typu placówką na Podkarpaciu i jedną z nielicznych w Polsce,  która dostała akredytację z Ministerstwa Zdrowia na szkolenie specjalizacyjne lekarzy ze stomatologii dziecięcej. W naszej klinice pracuje kilku lekarzy z tą specjalizacją.

 

W naszej Klinice stosujemy 2 rodzaje znieczulenia ogólnego:

 • Znieczulenie ogólne dożylne, krótkotrwałe (bez intubacji), które stosuje się w przypadku drobnych zabiegów i małej ilości (maks. 4),tylko przednich zębów do leczenia (drobne ubytki próchnicowe) i/lub nieskomplikowanego usuwania zębów przednich.
   
 • Znieczulenie ogólne z intubacją, w czasie którego wykonuje się bardziej kompleksowe zabiegi, np. leczenie dużej ilości zębów przednich i tylnych (duże ubytki, leczenie kanałowe, itp.), w tym usuwanie zębów stałych.
   
 • Nowość! Znieczulenie ogólne wziewne, krótkotrwałe (bez intubacji), trwające maks. 30 minut, dedykowane jest dla niewspółpracujących dzieci, u których trzeba np. usunąć lub wyleczyć 1 ząb maksymalnie 2 zęby. Jest to znieczulenie bez intubacji, dlatego nie stosuje się go przy ekstrakcji tylnych zębów.

OSTATECZNĄ DECYZJĘ O RODZAJU ZNIECZULENIA OGÓLNEGO PODEJMUJE LEKARZ STOMATOLOG,
PO ZAPOZNANIU SIĘ ZE STANEM UZĘBIENIA I KONSULTACJI Z LEKARZEM ANESTEZJOLOGIEM !!!

 

Postępowanie przed znieczuleniem ogólnym:

 • Tydzień przed zabiegiem dziecko musi być zdrowe, nie może mieć infekcji górnych dróg oddechowych.
 • Należy przynieść ze sobą aktualne badania lekarskie.
 • Dziecko nie powinno spożywać posiłków na minimum 4 godziny przed znieczuleniem ogólnym.
 • Na minimum 2 godziny przed zabiegiem dziecko nie powinno przyjmować płynów.
 • Dzieci karmione mlekiem matki mogą spożyć je na 4 godziny przed zabiegiem.
 • Dziecko musi przyjść na zabieg z opiekunem prawnym.

 

Po znieczuleniu ogólnym:

 • Po wybudzeniu lekarz ocenia świadomość dziecka, wydolność oddechu, sprawność mięśni, krążenie krwi.
 • Dziecko pozostaje pod nadzorem medycznym do czasu odzyskania pełnej świadomości.
 • Po znieczuleniu ogólnym dziecko może odczuwać zawroty głowy oraz nudności.
 • Przez 24 godziny dziecko powinno pozostawać pod opieką osoby dorosłej.

 

Pamiętaj o systematycznym zgłaszaniu się na wizyty kontrolne. Aby utrzymać efekty leczenia, ważne jest dbanie o dietę i higienę jamy ustnej, a wprzypadku dzieci zalecane jest również lakierowanie preparatami fluorowymi co 3-6 mies.


Jeśli nasuną się Państwu pytania lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszą Rejestracją pod nr tel. (17) 717 22 20 lub 501 655 685


 

Galeria
Specjaliści z dziedziny Stomatologia dziecięca
Agnieszka Kaleta - Lekarz stomatolog
Agnieszka
Kaleta
Agnieszka
Kaleta
Stanowisko: Lekarz stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
Agnieszka Kurjańska - Lekarz stomatolog
Agnieszka
Kurjańska
Agnieszka
Kurjańska
Stanowisko: Lekarz stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
Anna Soroń - Lekarz stomatolog
Anna
Soroń
Anna
Soroń
Stanowisko: Lekarz stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
Justyna Wieliczko-Kościelny - Lekarz stomatolog
Justyna
Wieliczko-Kościelny
Justyna
Wieliczko-Kościelny
Stanowisko: Lekarz stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
Małgorzata Garbacz - Lekarz stomatolog
Małgorzata
Garbacz
Małgorzata
Garbacz
Stanowisko: Lekarz stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
Monika Świst - Lekarz Stomatolog
Monika
Świst
Monika
Świst
Stanowisko: Lekarz Stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
Dagna Brzęcka - Lekarz stomatolog
Dagna
Brzęcka
Dagna
Brzęcka
Stanowisko: Lekarz stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
Joanna Porada - Lekarz stomatolog
Joanna
Porada
Joanna
Porada
Stanowisko: Lekarz stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
Ewa Borowiec - Lekarz stomatolog
Ewa
Borowiec
Ewa
Borowiec
Stanowisko: Lekarz stomatolog
Kliknij, żeby poznać szczegóły
×

Pliki cookies w naszym serwisie.

Informacji zarejestrowanych w plikach "cookies" używamy m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia dotyczące "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli pozostawisz te ustawienia bez zmian pliki cookies zostaną zapisane w pamięci urządzenia. Zmiana ustawień plików "cookies" może ograniczyć funkcjonalność serwisu. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.